Dva naše filmy na Mezinárodním festivalu outdoorových filmů

29.07.2015 15:12

Dva z našich filmů se budou na podzim promítat v rámci Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, který se koná ve více jak 40 městech v České republice i na Slovensku.

 

Nepálský trojboj:
Dokument popisuje naše putování Nepálem, kdy se nám naskytla možnost projít si během jednoho měsíce tři naprosto odlišné treky v této zemi a porovnat je.
Nejprve jsme vyrazili kolem sedmé nejvyšší hory světa Dhaulaghiri, kudy vede jeden z nejnáročnějších treků v Nepálu a v porovnání s ostatními se na něj vydává jen malé procento turistů.
Poté jsme plynule navázali na jeden z nejkrásnějších treků na světě – trek kolem Annapuren. Atraktivita a snadná dostupnost tohoto treku nese s sebou daň v podobě davů lidí, kteří se na tuto cestu každoročně vydávají. Kdo hledá samotu, klid a touží přírodě a horám naslouchat, tady to rozhodně nenajde.
Úplně jiný charakter, než předchozí dva treky, má spíše duchovní putování Langtangem. Pohodový a nenáročný Heritage Tamang trail je víc než o fyzických výkonech spíše o duchovním poznání.


Muztagh Ata - s kardiostimulátorem na sedmitisícovku

Dokumentární film přibližuje pokus české horolezkyně Markéty Hanákové, které byl nečekaně v mladém věku implantován kardiostimulátor, vystoupit na pamírskou sedmitisícovku Muztagh Ata (7542 m) v Číně. Na vrchol se jí sice shodou nešťastných náhod vystoupit nepodařilo, ale i tak se jí jako prvnímu člověku na světě, který má kardiostimulátor, podařilo překonat bez použití umělého kyslíku hranici sedmi tisíc metrů. Překonala tím i svůj výškový rekord z roku 2012, kdy úspěšně vystoupila v Himalájích do výšky 6476 m."


Ukázky jsou tady:

Nepálský trojboj: www.youtube.com/watch?v=6dZWCYUldTs

Muztagh Ata - s kardiostimulátorem na sedmitisícovku: www.dailymotion.com/video/x2opmc6_muztagh-ata-ukazka-trailer_travel